Chp, Kargıda Seçim Startını Verdi

CHP’den Kargı Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Kemal Dümenci için ilçede bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Chp, Kargıda Seçim Startını Verdi
  • 26 Aralık 2018, Çarşamba 9:12

CHPden Kargı Belediye Başkanlığı adaylığı kesinleşen Kemal Dümenci için ilçede bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

6 Aralıkta Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi tarafından Kargı Belediye Başkanlığına adaylığı onaylanan Kemal Dümenci, ‘Bu yaşıma kadar ailemin başını yere eğecek hiçbir şey yapmadım, bu gün itibari ile de benim ailem tüm kargı halkıdır ve bundan sonra seçim sonucu ne olursa olsun sizlerin de yüzünü eğecek hiçbir şeye vesile olmayacağım. dedi.

Kargı Belediyesi Cengizhan Düğün Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına CHP Milletvekili Av. Tufan Köse, CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, Eski İl Başkanları Gazi Özkubat, Gürsel Yıldırım, Hasan Suvacı, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca, Alaca Belediye Başkan Adayı Sedat Genç, CHP İl Başkan Yardımcıları Güngör Atak, Serpil Yıldız, CHP Merkez İlçe Başkanvekili Mustafa Eker, Kadın Kolları İl Başkanı Gülhan Eke, Gençlik Kolları Başkanı Onur Topkül, İl ve Merkez İlçe yöneticileri, CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, CHP çorum Merkez İl Genel Meclisi Aday Adayları Haydar Saran, Suat Atalay ve İlhami Türksal,  İYİ Parti Kargı İlçe Başkanı Kemal Zincirli ve yönetimi ile davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik, ‘Bugün bu toplantıyla seçim startımızı veriyoruz. İnanıyorum ki 31 Martta sandıklardan sizlerinde desteğiyle biz çıkacağız diye konuştu.

Daha sonra söz alan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, ‘İktidarı yakalamanın en rahat olduğu bir seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız derken,  sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Birlikten güç doğuyor. Biz eğer güç birliği yapabilirsek, Kargıya yakışan, Kargının 6 mahallesine de eşit hizmet edecek, seçildiği günde parti rozetini il başkanına teslim edecek Kemal Dümenci ile 31 Mart 2019 tarihinde Kargıda belediye başkanlığını kazanırız. Ben burada demiyorum ki sadece CHPli olarak Kemal Dümenciyi seçtirelim. Hayır, öyle bir niyetimiz yok. Biz, Kargının geleceğinden endişe duyan ve Kargının hak ettiği yerde olmadığını düşünen tüm seçmenlerin desteğini bekliyoruz

 CHP Çorum eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu da yaptığı konuşmada, 31 Mart Seçimlerinde Kargıda Kemal Dümenciye destek verilmesi çağrısında bulundu.  23 Aralık 1930da Menemende katledilen Devrimci subay Kubilayı saygıyla yad eden Ayvazoğlu, ‘İnanıyorum ki; Kargılı yurttaşlarımız Kemal Dümenci kardeşime desteklerini esirgemeyeceklerdir. diye konuştu.

Ardından sahneye çıkan CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümenci, ‘Bu gün burada, kargının geleceği adına hayırlı temeller atmak ve yepyeni bir mücadelenin startını vermek üzere toplanmış bulunmaktayız. dedi.

 

Dümenci sözlerini şöyle sürdürdü:

 ‘Değerli misafirler, Kargımıza hizmet etmek amacıyla yola çıktığımız şu anda, öncelikle kendimi sizlere kısaca tanıtmak istiyorum.  Hayatta en zor şeylerden biridir belkide insanın kendisini anlatması, ancak dilim döndüğünce birkaç cümleyle özgeçmişimi anlatmaya çalışacağım sizlere.

 

Ben 1970 yılında Kargıda,  henüz bahçesinde çeşmesi bile olmayan, yarı ahşap bir evde doğdum. Yeşilliklerin arasında, eski ama komşuluk ilişkileriyle ve akrabalık ilişkileriyle sımsıcak bir evde büyüdüm.

İlk okul, orta okul, ve lise yıllarım hep bu memleketin o zamanki taşlı yollarında ayakkabı eskitmekle geçti.

Üniversiteyi Uludağ Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yurt ranzalarında tamamladım ki, işte bu yüzden, iyi bilirim bu memleketin gençlerinin gurbette ne zorluklar yaşadığını.

 Mali müşavirlik stajımı Ankarada tamamlayıp,  Başkentte uzun yıllar mali müşavirlik yaptım.

2009 yılından beridir de Kargıda hem mali müşavirlik, hem de yanı sıra ticaretle uğraşmaktayım.

Ben, Kargının, ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu, ayağımıza spor ayakkabısı bile alamadığımız, eve suyu iki yüz metre uzaklıktaki sokak çeşmesinden bidonlara doldurup getirdiğimiz yıllarını hatırlarım.

Cuma pazarlarında Ağustos sıcağının altında domates, Mahalle maçlarında tozun toprağın altında külahta çekirdek satmışlığımdandır belkide kargıya olan bağlılığım.

 Belki inanmayacaksınız ama henüz bir iki tane televizyonun olduğu, insanlar arasında derin dedikodudan uzak sohbetlerin edildiği,  Hüseyin hafızın dilinden hikâyelerin dinlendiği ailece komşu gezmelerini,  Sarı Ali amcamın evinde patlamış mısırla ceviz yediğimiz, Ulvi hocamın evinde çay içtiğimiz, Almancı muammer amcanın bahçesinden kiraz aşırdığımız günleri hala dün gibi hatırlıyorum.

Uzun yıllar gurbette yaşadım,  memlekete özlemide bilirim,  uzaklarda yalnız başına bir gencin ne sıkıntılar çektiğini de.

Bilmediğin topraklarda iş aramanın zorluklarını yaşadığımdandır,  Kargının gençleri toprağından ayrılmasın, baba ocağında yaşasın iş bulsun isteğim.

 

Özet dedim, hayat hikâyemi anlattım farkındayım dostlarım, ben 20 yıllık bir mali müşavir olarak ömrümü okumakla geçirdim, hayatımın odak noktasına eğitimi ve daima ilerici düşünmeyi koydum.

Kısaca diyebilirim ki; Ayakkabıcı Ekrem Ustanın oğlu olarak doğdum, Muhtar Ekremin oğlu olarak büyüdüm, Leblebici Ekremin oğlu olarak ta onurla ve gururla öleceğim. Allahtan tek dileğim var evlatlarımda yarın benim yaşıma geldiklerinde, benim adımı anarken aynı gururu yaşasın.

Bu yaşıma kadar ailemin başını yere eğecek hiçbir şey yapmadım, bu gün itibari ile de benim ailem tüm Kargı halkıdır ve bundan sonra seçim sonucu ne olursa olsun sizlerin de yüzünü eğecek hiçbir şeye vesile olmayacağım.

Program da ayrıca davetlilere, CHP Kargı Belediye Başkan Adayı Kemal Dümencinin çalışmalarını içeren bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık