BURSA'DA SU FİYATLARINA 'İYİ' BİR MÜDAHALE

Bursalıların yoğun olarak şikayet ettikleri yüksek faturalara dikkat çekmek için İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı’nın BUSKİ önünde gerçekleştirdiği ve ülke genelinde ses getiren sayaç eylemi amacına ulaştı. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla su faturalarındaki katı atık bedeli kaldırıldı.

BURSA'DA SU FİYATLARINA 'İYİ' BİR MÜDAHALE
  • 25 Eylül 2020, Cuma 12:06

Türkiye'de suya en yüksek bedel ödeyen illerden birisi olan Bursa'da yaşayanların zaman zaman sosyal medyaya da yansıyan yüksek ve pahalı su faturalarının düşürülmesi noktasındaki isyanlarına az da olsa bir çözüm bulundu .Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla su faturalarındaki katı atık bedeli kaldırıldı.

İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı’nın BUSKİ önünde gerçekleştirdiği ve ülke genelinde ses getiren sayaç eylemi amacına ulaştı. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla su faturalarındaki katı atık bedeli kaldırıldı. İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Demek ki neymiş? Velhasıl Bursa’da su faturaları ucuzlayabiliyormuş” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nce alınan kararla su faturalarındaki fahiş rakamların bir nebze olsun aşağıya çekileceğini ve vatandaşın az da olsa nefes alacağını belirten Türkoğlu, “Demek ki aklın yolu birmiş. Her ay bir önceki aya göre katlanarak gelen su faturalarını ödemekten bunalan vatandaşların sesine kulak vermeye ve hem bu konunun, hem de Bursalıların mustarip olduğu diğer tüm problemlerin bundan böyle de ısrarla takipçisi olmaya devam edeceğiz. Milletin derdine biraz olsun derman olabilmek, muhalefet partisi olarak bizlerin en başta gelen görevlerinden biridir” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Bursa İl Teşkilatı olarak sürekli sahada olmaya söz verdiklerini ve etkin muhalefet görevini, BUSKİ’nin önünde gerçekleştirdikleri sayaç eyleminde olduğu gibi aynen yerine getirmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Selçuk Türkoğlu “İYİ Parti olarak; Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerimizin de önergeleriyle destek verdiği bu kararı, geç kalınmış olmasına rağmen olumlu buluyoruz. Örneğin 50 TL’lik bir faturada yüzde 40 oranına varan bir ucuzlama anlamına gelen bu karar, aynı zamanda Bursalıların bugüne kadar haksız yere çok yüksek su faturaları ödediklerinin de çok önemli bir kanıtı olmuştur. Hukukçularımız konuyu bu yönden de araştıracaklar ve vatandaşların hak kaybının yargı yoluyla telafisinin mümkün olup olmadığına da bakacaklardır. Milletimizin yaşadığı her sorunu en etkili biçimde dile getirmeyi sürdürecek ve çözüm yolunu da göstererek, üzerimize düşen muhalefet görevini bundan böyle de bihakkın yerine getireceğiz” dedi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve Yönetim Kurulu ile partililer, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri eylemde su sayaçlarını BUSKİ’nin kapısına bırakmışlar ve diğer illerin kıyaslamalı faturalarını örnek göstererek, Bursalıların en pahalı suyu kullandıklarını somut belgelerle açıklamışlardı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık