İMAMOĞLU'NDAN YARIN İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİK

Üsküdar’ın “Kader Projesi” olarak da nitelendirilen çalışma sayesinde, yoğun yağışlarda deniz ve karanın birleştiği taşkın görüntüleri tarihe karışacak.

İMAMOĞLU'NDAN YARIN İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİK
  • 11 Kasım 2020, Çarşamba 10:20

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yarın Üsküdar ve Tuzla'da iki önemli hizmetin tanıtım toplantısına katılacak. İmamoğlu, önceÜsküdar Meydanı'nda yürütülenBülbüldere Su Tüneli TBMprogramına katılacak. Sonrasında ise Tuzla'da hizmete vermeye başlayacak sekizinci istihdam ofisinin açılış töreninde bulunacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yarın (12 Kasım) Anadolu Yakası'nda yürütülen iki önemli hizmetin tanıtım toplantılarına katılacak.

İmamoğlu ilk olarak, İSKİ’nin Üsküdar sahilindeki su baskınlarını ortadan kaldırmak üzere başlattığı “Çavuşdere –Bülbüldere Tünel İnşaatı” çalışmasında incelemelerde bulunacak. Üsküdar’ın “Kader Projesi” olarak da nitelendirilen çalışma sayesinde, yoğun yağışlarda deniz ve karanın birleştiği taşkın görüntüleri tarihe karışacak.

Çalışmalar kapsamda, yüzeysel yağmur sularını denize aktaracak Çavuşdere Tüneli geçtiğimiz Mayıs ayında tamamlanmıştı. Çalışmanın ikinci etabı olan Bülbüldere tünelinde de sona yaklaşıldı. Tünelde görev yapan TBM (Tünel Açma Makinesi), İmamoğlu'nun katılacağı törende yeryüzüne çıkacak. Böylece çalışmanın önemli bir aşaması daha tamamlanmış olacak.

İBB İSTİHDAM OFİSLERİ'NİN SEKİZİNCİSİ TUZLA’DA AÇILIYOR

Günümüzün en önemli sorunlarının başında gelen işsizlikle mücadele amacıyla; iş arayan ile işveren arasında bağ kurulmasını hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bölgesel İstihdam Ofislerine bir yenisini daha ekliyor. 12 Kasım'da Tuzla'da açılacak sekizinci istihdam ofisi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla hizmete girecek.

Bugüne kadar 57 bin 179 vatandaşın başvurusunun alındığı, Özel İstihdam Bürosu Yetki Belgesi ile hizmet veren Bölgesel İstihdam Ofisleri, 32 sektörde 3 bin 232 firma ile irtibat kurarak 9 bin 723 kişiye iş olanağı yarattı. Pandemi nedeniyle ofislerin yüz yüze hizmete kapalı olduğu 15 Mart-1 Haziran tarihleri arasında dahi, kesintisiz hizmet sağlanan ofislerde, internet ve cep telefonu üzerinden hizmet verilerek 604 kişinin istihdamı da sağlandı. İBB tarafından başlatılan bu proje ile 5 yılda toplamda 200 bin vatandaşa istihdam sağlanması hedefleniyor.

İstihdam Ofislerinde iş başvuruları, www.bio.ibb.istanbul adresinden üzerinden yapılabilirken, işverenler de ilanlarını aynı adres üzerinden yayınlayarak aradıkları çalışanlara ulaşabiliyor. İBB İstihdam ofislerine ayrıca, [email protected] e-posta adresi üzerinden de ulaşmak mümkün.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık