İBB'DEN BAKIRKÖY'DE PAZAR SPORU

İBB tarafından düzenlenen ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliklerinin bu yılki ikinci yarışı Bakırköy’de gerçekleştirdi. N Kolay 42. İstanbul Maratonu’na hazırlık niteliği taşıyan koşuya 400 İstanbullu katıldı.

İBB'DEN BAKIRKÖY'DE PAZAR SPORU
  • 12 Ekim 2020, Pazartesi 9:05

İBB tarafından düzenlenen ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliklerinin bu yılki ikinci yarışı Bakırköy’de gerçekleştirdi. N Kolay 42. İstanbul Maratonu’na hazırlık niteliği taşıyan koşuya 400 İstanbullu katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen “İstanbul'u Koşuyorum” serisi bugün Bakırköy’de koşuldu. 78 gönüllünün görev aldığı 10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen çipli koşuya 400 İstanbullu katıldı.

Yeni normal dönemde yüksek hijyen standartlarıyla yapılan İstanbul’u Koşuyorum Bakırköy Etabı’nın startını; Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ve İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk verdi. Kadınlar Genel Klasman Kategorisi'nde 37:05 dakikalık derecesi ile Emine Hatun Mechaal bitiş çizgisine ilk ulaşan koşucu oldu. 37:47 dakikalık derecesi ile Damla Çelik ikincilik kürsüsüne çıkarken, 39:25 dakikalık derecesi ile Emine Baydili yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Erkekler Genel Klasman Kategorisi'nde ise 30:46 dakikalık derecesi ile Hüseyin İbrahim Öztürk birinci oldu. 30:48'lik derecesi ile Murat Emektar ikinci, 31:02'lik derecesi ile Abdullah Tuğluk da üçüncü olarak yarışı tamamladı. Etkinlikte ayrıca Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur da sporcularla birlikte koştu.

Nefes egzersizleri ve ısınma hareketleriyle başlayan etkinlik, ödül töreninin ardından son buldu. İstanbullular hem yarıştılar hem de eğlence ve spor dolu bir Pazar yaşadılar.

TOPLAM 4 BİN 500 TL ÖDÜL DAĞITILDI

Elektronik zamanlama çipleri ile yarış derecelerinin ölçüldüğü “İstanbul’u Koşuyorum” Bakırköy Etabı’nda Genel Klasmanda kadınlar ve erkeklerde 1.’ye 1.000 TL, 2.’ye 750 TL ve 3.’ye 500 TL para ödülü verildi. Ayrıca 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64 kadın ve erkek yaş kategorilerinde ilk 3’e giren sporculara kupa ve özel tasarımlı madalya verildi.

YIL BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Bu yılki 'İstanbul'u Koşuyorum' serisi, biri özel etap olmak üzere 4 etaptan oluşuyor. "İstanbul'u Koşuyorum" 5. sezonun ilk yarışı, Dünya Kadınlar Günü özel etabı ile Mart ayında gerçekleştirilmişti. Bakırköy Etabının ardından kayıt kontenjanları şimdiden dolan yarışlar; 25 Ekim Pazar günü Caddebostan Etabı ve serinin son ayağı olan Üsküdar Etabı ile son bulacak.

5. Sezon etaplarında tüm kontenjanlarını dolduran ‘İstanbul’u Koşuyorum’ serisi aynı zamanda N Kolay 42. İstanbul Maratonu için de hazırlık niteliği taşıyor. İstanbul’u Koşuyorum etaplarına kayıt olma fırsatını kaçıran sporcular için ise 8 Kasım’da düzenlenecek olan ve dünyada iki kıtada koşulan tek Maraton ‘N Kolay 42. İstanbul Maratonu’ için kayıtlar devam ediyor. Ayrıntılı bilgi için www.maraton.istanbul web sitesi üzerinden ulaşabilirler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık