Gençlik Yerleşkesi pandemi döneminde gençleri yalnız bırakmadı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs’ta Tarihi Havagazı Fabrikası'nda açtığı "Gençlik Yerleşkesi"nde Mayıs-Eylül ayları arasında 11 farklı branşta düzenlenen programlara yaklaşık bin 500 genç katıldı.

Gençlik Yerleşkesi pandemi döneminde gençleri yalnız bırakmadı
  • 12 Ekim 2020, Pazartesi 9:20


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs’ta Tarihi Havagazı Fabrikası'nda açtığı "Gençlik Yerleşkesi"nde Mayıs-Eylül ayları arasında 11 farklı branşta düzenlenen programlara yaklaşık bin 500 genç katıldı. Ekim ayında da devam eden seminer ve kurslara kayıtlar gencizmir.com dijital gençlik platformu üzerinden yapılıyor. Yerleşkenin gördüğü ilgiden memnun olduğunu dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geçmişte ürettiği elektrikle İzmir’i aydınlatan tarihi tesisin bugün gençler aracılığıyla ülkeyi aydınlattığını söyledi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs’ta Tarihi Havagazı Fabrikası'nda açtığı "Gençlik Yerleşkesi"ne yoğun ilgi sürüyor. Mayıs-Eylül ayları arasında 11 farklı branşta düzenlenen kişisel gelişim seminerleri, kurs ve atölye çalışmalarıyla sosyal sorumluluk projelerine yaklaşık bin 500 genç katıldı. İngilizce, İspanyolca ve Rusça dil kurslarına talep ise artıyor. Ekim ayında da yeni seminerler ve kurslar gençlerle buluşacak. Kayıtlar gencizmir.com dijital gençlik platformu üzerinden yapılıyor.
Aydınlatmaya devam edecek
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gençlik Yerleşkesi’nin kentin gençlerini hayata hazırlamak adına çok önemli bir işlev üstlendiğini belirterek, “Bu yerleşkeyi açarken Havagazı Fabrikası’nda üretilen elektriğin eskiden İzmir’i aydınlattığını, bundan sonra ise burada yetişen gençler aracılığıyla Türkiye’yi aydınlatacağını söylemiştim. O günden bu güne İzmirli gençlere olan inancım daha da pekişti. Bu merkez pandemi koşullarına rağmen beklediğimizin de üzerinde rağbet gördü. Bu yoğun ilgi ne kadar doğru bir adım attığımızın açık bir kanıtı” diye konuştu.
Çevrim içi eğitime ilgi büyük
Salgın nedeniyle faaliyetlerinin çoğunu çevrim içi ortama taşıyan Gençlik Yerleşkesi, çarşamba günleri internet üzerinden eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda Kişisel Farkındalıkla Etkin Zaman Yönetimi, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri, Koçluk Becerilerinin Geliştirilmesi, Kişisel Farkındalıkla Motivasyon ve Başarı, Kişisel Farkındalıkla Stres Yönetimi, Liderlik Yönetimi, Hayır Diyebilme Sanatı başlıkları altında çevrim içi kurslar yapıldı.
İzmir’de üniversite öğrenimi gören ancak pandemi nedeniyle ailesinin yaşadığı şehirlere dönen gençler ile eğitim ya da iş gibi nedenlerle başka şehirlerde yaşayan genç İzmirliler dijital platform sayesinde Hatay, Mardin, Diyarbakır, Trabzon, Antalya, Sivas, Manisa, İstanbul gibi farklı illerden bu seminerlere katıldı. Ayrıca Habitat Derneği işbirliğiyle yapılan Dijitalleşen Yaşam eğitimlerine katılan 600'ün üzerinde genç de çevrim içi katılım belgesi aldı.
Ücretsiz dil kursları devam ediyor
1 Eylül itibariyle 15’er kişilik kontenjanlarla Rusça, İspanyolca ve İngilizce dersleri ile İngilizce Konuşma Kulübü etkinliğine başlayan Gençlik Yerleşkesi, A2 seviyesinde Rusça ve İngilizce kurslarına devam ediyor. B1 seviyesindeki İngilizce Konuşma Kulübü ise yabancı eğitimciler eşliğinde sürüyor. Eğitimler haftada 2 gün ve 6 saat olarak planlanırken, her kur için toplamda 72 saatlik bir eğitim programı oluşturuldu.
Çim alanda eğitim
Tarihi Havagazı Gençlik Yerleşkesi’nin çim alanı da aktif kullanılıyor. Gönüllü yoga eğitmeni eşliğinde 20 kişilik kontenjanla her salı 12.00-13.00 saatleri arasında Vinyasa Yoga Atölyesi yapılıyor. Atölyede hem eğlenen hem de nefes egzersizleriyle sağlıklı yaşam etkinlikleri yapan gençler, atölye bittikten sonra da bireysel olarak çim alanda etkinliklerine devam ediyorlar.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık