Başkan Soyer yılbaşı alışverişini Kültürpark Üretici Pazarı’nda yaptı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark Üretici Pazarı’nı ziyaret ederek üreticinin yeni yılını kutladı ve eşi Neptün Soyer ile yılbaşı alışverişi yaptı.

Başkan Soyer yılbaşı alışverişini Kültürpark Üretici Pazarı’nda yaptı
  • 30 Aralık 2020, Çarşamba 17:09

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark Üretici Pazarı’nı ziyaret ederek üreticinin yeni yılını kutladı ve eşi Neptün Soyer ile yılbaşı alışverişi yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni yıla girmeden önce Kültürpark Üretici Pazarı’na gelerek üreticilerin yeni yılını kutladı, eşi Neptün Soyer ile alışveriş yaptı. Yeni yıl nedeniyle şarkılar ve süslenmiş stantlarla ziyaretçilerini karşılayan üretici pazarında Başkan Soyer’e ilgi büyüktü. Soyer’e İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ve belediye bürokratları da eşlik etti.

“Yerliyse Yeriz”
Üreticilerle sohbet eden Başkan Soyer ve eşi Neptün Soyer, stantları dolaşırken üretim yöntemleri hakkında bilgi aldı ve sağlıklı gıdanın üretici pazarlarından geçtiği vurgusunu yaptı. Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Halkın Bakkalı, İzmir Köy Koop Birliği, Slow Food, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve İzmir Aşçılar Derneği’nin koordinasyonunda “Yerliyse Yeriz” sloganıyla kurulan stantta ikram edilen tarhana çorbasından da içti. Buğdayından sebzesine yerli tohumlardan elde edilen ürünlerle yapılan ve ikram olarak sunulan tarhana, pazar ziyaretçilerinin de uğrak noktası oldu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında İzmir’de düzenlenecek Terra Madre Anatolia etkinliğine hazırlık çalışmaları kapsamında yerli üretimle ilgili farkındalık çalışmalarına devam edecek. Daha önce Buca Kasaplar Meydanı ve Bergama’da da stant kurulmuş ve yerli üretim tarhana ikramı yapılmıştı.

“Üretici ile birebir temas önemli
Kültürpark Üretici Pazarı’na gelenler de yılbaşı öncesi üreticiden alışveriş yapmaktan memnun. Her çarşamba mutlaka pazara geldiklerini söyleyen Tarık Elçi “Buradan doğal ürünler alıyoruz. Çarşamba günlerini dört gözle bekliyoruz” dedi. Eşi Nuran Elçi ise aradığı her şeyi bulabildiğinden söz etti: “Buraya gelmekten çok keyif alıyorum. Taze sebze meyve, zeytin, yumurta, kuru meyve, her şey var.Üretici ile birebir temas kurmak çok önemli. Her zaman üreticiyi desteklemek gerekiyor” şeklinde konuştu.

“Kültürpark’a çok yakıştı”
Özlem Aydın ise “Tire, Ödemiş, Urla gibi birçok yerden doğal ürünler var. Isırganotundan tutun karakılçık buğdayıyla yapılan ekmeğe kadar her şeyi bulabiliyorsunuz” dedi. Mavişehir’de yaşadığını söyleyen Ayşen Dokur ise Kültürpark pazarını keşfettiğinden bu yana başka pazara gitmediğini vurguladı. Kübra İzdeş ise üretici pazarının Kültürpark’a çok yakıştığını söyleyerek “Her hafta geliyoruz, pazar Kültürpark’a ayrı bir canlılık kattı. Üreticiler kendi yetiştirdiği kaktüsleri getirmişler. Çok güzel” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık