Chpden Coşkulu ‘Zafer Kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü’nün, Seyhan, Çukurova ve Karataş belediyeleriyle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla organize ettiği meşaleli “Zafer” yürüyüşü binlerce yurttaşın katılımıyla büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi.

Chpden Coşkulu ‘Zafer Kutlaması
  • 31 Ağustos 2018, Cuma 8:08

ADANA ?? Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütünün, Seyhan, Çukurova ve Karataş belediyeleriyle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla organize ettiği meşaleli “Zafer” yürüyüşü binlerce yurttaşın katılımıyla büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi.

 

YOĞUN KATILIM, BÜYÜK COŞKU

Uğur Mumcu Meydanından başlayıp Atatürk Caddesi üzerinden Atatürk Parkında son bulan yürüyüşe Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçe, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri, demokratik kitle örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, partililer ve yurttaşlar katıldı. Sloganlar atıp, 10.Yıl Marşını coşku içinde söyleyen kitleye güzergah üzerindeki esnaf ve yurttaşlar da alkışlarla destek verdi.

 

“ULUSUMUZUN BAĞIMSIZLIĞINI VE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ, TÜM DÜNYAYA İLAN ETTİĞİ GÜN”

Atatürk Parkında son bulan yürüyüşün ardından İl Başkanı Av.Emrah Kozay, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Güven Özdemir Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının coşku içinde söylenmesinin ardından İl Başkanı Av.Kozay, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. 30 Ağustosta biten Başkomutanlık Meydan Muharebesinin dünyanın akışını değiştirdiğine dikkati çeken Av.Kozay, “30 Ağustos ulusumuzun emperyalizme karşı verdiği onurlu ve haklı mücadelesinde bağımsızlığını ve özgürlüğünü, tüm dünyaya ilan ettiği gündür. Zafer Bayramımız Kutlu olsun. 30 Ağustos zaferiyle özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı yeniden elde ederken, bu zaferle ulusumuz, bağımsızlığından ve özgürlüğünden, vatanın birliğinden ve bütünlüğünden, asla ve asla ödün vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır” dedi.

 

“EMPERYALİZME GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Cumhuriyetin ve Ortadoğu coğrafyasının bugün de emperyalist güçlerin tehdidi altında olduğunu kaydeden Av.Kozay, “Bugün içinde bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun, laik, demokratik Cumhuriyete,  Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımızı daha da güçlendirerek, emperyalizme geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

 

“MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANDA MEVCUT”

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün Gençliğe Hitabesinin emperyalizme karşı verilen mücadelede yol gösterici olduğunu dile getiren Av.Kozay, “Önderimiz Atatürkün dediği gibi,

birinci vazifemiz, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temeli budur. Bu temel bizim en kıymetli hazinemizdir.  İstiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düştüğümüz taktirde, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağımız vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceğiz.  Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” şeklinde konuştu

UĞUR MUMCUNUN SÖZLERİNE GÖNDERME YAPTI

Emperyalist güçlere ve işbirlikçilerine karşı, her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve barışa ihtiyaç olduğunun altını çizen Av.Kozay, Uğur Mumcunun sözleriyle konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu karanlık süreçten tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi Büyük Önderimizin ışıklı yolunu izleyip, birlik, beraberlik içinde çıkacağız.  Biz Atatürkçüyüz, Biz cumhuriyetçiyiz, Biz laikiz, Biz anti-emperyalistiz, Biz özgürlükçüyüz, Biz bağımsız Türkiyeden yanayız, Biz insan hakları savunucusuyuz, Biz terörün karşısındayız.  Biz yobazların, hırsızların, vurguncuların ve çıkarcıların düşmanıyız. Vurup, parçalasalar da bizi, her parçamızdan bizim gibiler ve hatta bizi aşacaklar ortaya çıkacaktır.” 

“MÜCADELEMİZİ ÖDÜNSÜZ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRECEĞİZ”

Hak, özgürlük, demokrasi ve adalet mücadelesini ödünsüz bir şekilde sürdüreceklerinin altını çizen CHP Adana İl Başkanı Av. Emrah Kozay, şunları söyledi:

“Söz veriyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça Cumhuriyet de var olacak. Ulusal kurtuluş mücadelemizi zaferle taçlandıran 30 Ağustosun 96. yılını kutluyor, bağımsızlık uğrunda canlarını ortaya koyarak, emperyalist güçlere karşı canla başla mücadele eden başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, ulusumuza, dünyaya ve tüm insanlığa barış dolu günler diliyorum. Yaşasın demokrasi, yaşasın özgürlük, yaşasın halkların kardeşliği.”

HABERE AİT RESİMLER


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık